PO JAK DLOUHÉ DOBĚ ZAMĚSTNÁNÍ MÁM NÁROK NA PODPORU?

t20_xX3ed9

Dobrý den, mám prosím dotaz. 11měsíců jsem byla na pracovním úřadě a pobírala podporu (nar.1957). Nyní jsem zaměstnána na HPP. Ale pokud o zaměstnání příjdu, jak dlouho musím být v zaměst.poměru abych měla znovu nárok na podporu? Děkuji

ODPOVĚĎ:

Proto, abyste měla nárok na podporu v nezaměstnanosti, musíte v posledních 2 letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání aspoň 12 měsíců odvádět sociální pojištění (tzn. být zaměstnaná nebo mít jinou výdělečnou činnost, ze které budete vy nebo váš zaměstnavatel odvádět sociální pojištění). Stručně pro Vaši situaci – musíte být zaměstnaná aspoň 12 měsíců (protože za Vás zaměstnavatel sociální pojištění odvádí) za poslední dva roky (počítáno ode dne, kdy byste chtěla znovu podporu v nezaměstnanosti). Nemusí to být u 1 zaměstnavatele a nemusí to být nepřetržitě. Pozor na jednu věc – pokud jste do práce nenastoupila 1. den v kalendářním měsíci, ať už proto, že 1. byl státní svátek (1.1., 1.5.) nebo proto, že prvního nebyl Váš pracovní den, tento měsíc se NEPOČÍTÁ (jde o § 39 a § 41 zák. č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti).

Právní stav ke dni: 26.3.2016

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat