Dobrý den, jsem státní zaměstnanec, tedy zkušební doba je půl roku. Vím, že se prodlužuje o dobu dovolených či nemoci, co ale nevím je, zda se prodlužuje o počet kalendářních dnů, nebo dnů pracovních. Tedy, pokud jsem ve zkušební době měla celodenní nepřítomnost třeba 8 dní, prodlužuje se zkušební doba o 8 kalendářních dnů, nebo o 8 pracovních? Počítá se do celodenní nepřítomnosti i studijní volno v souvislosti s přípravou na úřednickou zkoušku, která je povinná?

Dobrý den, ZD se prodlužuje o tolik pracovních dnů, kolik pracovních dnů během ní v práci nejste pro překážku v práci.  Jde tedy o to, kolik pracovních dnů jste skutečně zameškala – o tolik pracovních dnů se vám prodlouží ZD.

Co se týká studijního volna, z § 205 ZP jednoznačně vyplývá, že tento váš případ je překážkou v práci (na straně zaměstnance), takže plat dostanete, ale o dny, kdy nejste v práci, se vám ZD prodlouží.

(20.6.2018)