PRODLUŽOVÁNÍ ZKUŠEBNÍ DOBY

twenty20_b501763a-c5eb-49f2-b0d3-5c398b67e186

V pracovní smlouvě mám tříměsíční zkušební dobu, která končí 30.9.2014. Dnes přišel zaměstnavatel s tím, že mám podepsat dodatek k pracovní smlouvě, kde je zkušební doba prodloužena o další 3 měsíce, že prý u vedoucích zaměstnanců to zákoník práce umožňuje. Je to pravda? 

ODPOVĚĎ:

Zákoník práce sice umožňuje sjednat s vedoucími zaměstnanci zkušební dobu max. 6měsíční, ale postup, který popisujete, je v rozporu se zákoníkem práce. Ten v § 35 říká, že zkušební doba smí být sjednána nejpozději v den, který byl sjednaný jako den nástupu do práce, přičemž sjednaná zkušební doba nesmí být dodatečně prodlužována. Platí tedy to, co jste si ujednali v pracovní smlouvě.

Jen připomínám, že vedoucím zaměstnancem je zaměstnanec, který je oprávněn stanovit a ukládat podřízeným zaměstnancům pracovní úkoly, organizovat, řídit a kontrolovat jejich práci a dávat jim k tomu účelu závazné pokyny.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat