Dobrý den, mám dotaz, jsem řidič MKD ve dvouposádce a zajímalo by mě, jestli se doba strávená na sedadle spolujezdce po dobu jízdy započítává do pracovní doby ? Pokud je to však „pohotovost“ . která se do pracovní doby nezapočítává . jaká finanční odměna za tuto pohotovost náleží ? 

Dobrý den, podle § 3 písm. b) nařízení vlády č. 589/2006 Sb. je doba strávená řidičem za jízdy na sedadle spolujezdce nebo na lehátku pracovní pohotovostí. 

11.7.2018