Dobrý den, musí mít zaměstnanci na DPP nebo DPČ vstupní lékařskou prohlídku u našeho závodního lékaře? děkuji

Odpověď:

Podle § 59 odst. 1 písm. b) bod 2 zák. č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, musí zaměstnavatel zajistit vstupní lékařskou prohlídku pro uchazeče o práci, která má být vykonávána na základě některé z dohod (DPP, DPČ) má-li být osoba ucházející se o zaměstnání zařazena k práci, která je podle zákona o ochraně veřejného zdraví prací rizikovou nebo je součástí této práce činnost, pro jejíž výkon jsou podmínky zdravotní způsobilosti stanoveny jinými právními předpisy; zaměstnavatel ale může vstupní lékařskou prohlídku vyžadovat též, má-li pochybnosti o zdravotní způsobilosti osoby ucházející se o práci, i když nejde o práci rizikovou.

Pokud chcete vědět víc o pracovnělékařských službách v roce 2017, klikněte sem

1.6.2015