KDE SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT NA ZKOUŠKY MEDIÁTORA

t20_QzP3wa

Láká vás kariéra mediátora? V tom případě možná aktuálně řešíte otázku zkoušek mediátora. Abyste ke zkoušce mohli přijít, je nezbytné se na ni přihlásit. Jak na to?

PŘIHLÁŠKA NA WEBU MINISTERSTVA SPRAVEDLNOSTI

Jako první přejděte na www.justice.cz, což je webová stránka Ministerstva spravedlnosti. V horní části webu se nachází modrá lišta, kde klikněte na Justiční profese. Rozbalí se vám několik možností, ze kterých vyberte kolonku Mediátoři.

TIPZkoušky na zápis mediátora si žádají patřičnou přípravu. Tu vám může zajistit třeba Výcvik mediace zaměřený jak na teoretické, tak i praktické dovednosti.

Poté již uvidíte vše, co je ke zkoušce potřeba. Asi nejdůležitější pro vás přitom v tuto chvíli bude možnost Informace pro uchazeče o vykonání zkoušky mediátora a zkoušky z rodinné mediace.

V této části najdete formulář žádosti o vykonání zkoušky, a to včetně otázek a okruhů ke zkoušce mediátora. Dále si zde také můžete přečíst obecné informace pro uchazeče a potřebné informace týkající se písemné i ústní části zkoušky.

KDY SE ZKOUŠKY KONAJÍ

Na Ministerstvu spravedlnosti zkoušky zpravidla probíhají třikrát ročně. První termín bývá většinou v první polovině února, další v první polovině června a poslední v první polovině října.

U České advokátní komory jsou termíny stanoveny jinak, jelikož zde bývají vypisovány samostatně. Přesně termíny jsou vždy uvedeny na webu Ministerstva spravedlnosti a České advokátní komory.

BĚŽTE SE NA ZKOUŠKU PODÍVAT

Velkým plusem je skutečnost, že ústní část zkoušek je veřejná a můžete se tak na ni přijít podívat. Pomůže vám to odbourat nervozitu, jelikož už budete mnohem lépe tušit, co čekat. A zároveň zde máte jedinečnou příležitost načerpat hodnotné informace, které se vám poté u vaší ústní zkoušky mohou hodit.

Další informace z oblasti mediace najdete na www.kurzymediace.cz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat