KONFLIKTY JSOU SOUČÁSTÍ NAŠEHO ŽIVOTA. JAK PŘESNĚ S NIMI PRACUJE MEDIACE?

mediátor, mediace, koflity

Konflikty nás provází po celý život už od pradávna. Jednou z možností, jak je řešit, je právě mediace. Přečtěte si, jak přesně mediace s konflikty pracuje a v čem spočívají její hlavní přednosti?

Mediace pro vás může být skvělou příležitostí

Někteří lidé k mediaci přistupují v okamžiku, kdy se jim spor s ostatním již hodně dlouhou dobu vleče. Někteří pomocí ní chtějí předejít soudnímu nebo jinému oficiálnímu řízení. A některým lidem zase mohla být mediace v jejich situaci doporučena.

Každý klient tedy do mediace vstupuje s něčím. Možná jste si mysleli, že už je váš konflikt zažehnaný, ale on se po letech vrátil zpět. Nebo vás již delší dobu něco trápí. V takových situacích dokáže být právě mediace nápomocná.

TIP: Výcvik mediace vás naučí vše podstatné pro vykonávání profese mediátora.

Mediace dokáže s konfliktem pracovat

Konflikt tvoří přirozenou součást života každého z nás. Mediace přitom právě s konflikty dokáže určitým způsobem pracovat. Umí daný problém pojmenovat a zároveň pojmenovat i emoce, které jsou jeho nedílnou součástí.

Mediace bere konflikt jako takový odrazový můstek pro další vývoj v situaci, ve které se daný klient právě nachází.

S konflikty se setkáváme již od narození

Konflikty rozhodně nepatří jen do dospělého života. V nějaké podobě se s nimi setkáváme již od narození. Jsou naší součástí v období vzdoru, ale i v pubertě a dospívání. Právě díky nim se neustále učíme, jak pracovat sami se sebou.

V průběhu našeho života se každý z nás určitým způsobem vyvíjí. A stejně tak se vyvíjí i samotný konflikt. V tom, jak na daný konflikt zareagujeme, se odráží spousta věcí. Jedná se především o naši osobnost, povahu a charakter. Ale také vzorce chování, které máme zažité.

Více informací ze světa mediace najdete na www.kurzymediace.cz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat

Online Úvod do mediace se bude konat 18. března od 10 hod.