OŠETŘOVÁNÍ ČLENA RODINY

bootte-with-pink-tablets_t20_ZnOavk

Dobrý den, chci požádat o radu, v měsíci září jsem pečovala o vnuky (1 rok a 6 let), ošetřování člena rodiny (OČR) byl pediatričkou vystaven na mladšího z nich. Dcera nebydlí se mnou ve společné domácnosti, otec dětí se nezajímá. Dcera podle vyjádření lékaře nesměla od 10.9. do 25.9. přijít do kontaktu s dětmi. Po tuto dobu jsem pečovala o vnoučata. Poté jsem nastoupila do zaměstnání, odevzdala ukončení OČR.

 Včera mi byla doručeno, že na ošetřovné nemám nárok. Domnívám se, že bylo uzákoněno, že mohu pečovat o přímého člena rodiny i pokud nebydlíme ve společné domácnosti. 

Dobrý den,

podmínkou nároku na ošetřovné je, že ošetřovaná osoba žije se zaměstnancem v domácnosti. Tato podmínka neplatí v případě ošetřování nebo péče o dítě mladší 10 let rodičem.

Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu PPM nebo má nárok na rodičovský příspěvek. Toto omezení neplatí v případě, kdy tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace zákonem stanovené, porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat