VÍTE, CO VÁS ČEKÁ NA ZKOUŠKÁCH NA ZAPSANÉHO MEDIÁTORA?

course-materials-prep-work_t20_b86KBp

Čekají vás v nejbližší době zkoušky na zapsaného mediátora? A zajímá vás, z čeho se vlastně skládají a jak probíhají? V tomto článku se dozvíte potřebné informace.

PÍSEMNÝ TEST A ÚSTNÍ ČÁST

Zkoušky mediátora začínají písemným testem. Ten vychází z otázek dostupných na webu Ministerstva spravedlnosti. Zahrnují přitom oblast české legislativy, zákona o mediaci, otázku mimosoudního řešení sporů, možných mediačních technik a nechybí ani základy psychologie a sociologie.

U písemného testu přitom vždy vybíráte jednu správnou odpověď ze čtyř. Celkem na vás bude čekat 60 otázek, na jejichž vypracování vám běží časový limit dvě hodiny. Abyste u písemné části uspěli, musíte správně zodpovědět minimálně 40 z nich.

Pokud u písemného testu uspějete, vyrozumí vás Ministerstvo spravedlnosti o termínu konání ústní části zkoušky. Většinou se ústní části dočkáte do 3 týdnů od úspěšného absolvování testu. U ústní části dostává uchazeč za úkol mediovat před komisí přidělenou mediační kauzu. Prokazuje tak, že opravdu ví, co je principem mediace a že umí jednotlivé mediační techniky používat v praxi.

KOLIK ZKOUŠKY STOJÍ

Poplatek za vykonání zkoušky na zapsaného mediátora činí 5 000 Kč. Pokud se vám zkouška povede na první pokus, zaplatíte poté ještě poplatek za zápis do seznamu mediátorů. Ten je přitom také ve výši 5 000 Kč. Pokud se vám však zkouška na první pokus nepovede, za každý další pokus zaplatíte dalších 5 000 Kč.

NA ZKOUŠKY SE MŮŽETE PŘIJÍT PODÍVAT

Zkoušky na zapsaného mediátora jsou veřejnosti přístupné a můžete se tak na ně přijít podívat. Alespoň tak lépe získáte představu o tom, co vás vlastně čeká. Není potřeba se nijak přihlašovat, jen je třeba počítat s tím, že kapacita je omezená. Pokud vás tedy na jeden termín přijde více, není jisté, že budete moct průběh zkoušky zhlédnout.

Více informací o mediaci najdete na www.kurzymediace.cz.

Mohlo by vás zajímat