ZJISTĚTE, JAK SE PŘIHLÁSIT NA ZKOUŠKY NA MEDIÁTORA

twenty20_531c3a13-eb05-4da6-86ce-4b884cde6e24

Rádi byste absolvovali zkoušky na zapsaného mediátora, ale nevíte, jak se na ně přihlásit? Odhalte jednoduchý postup, pomocí kterého to hravě zvládnete.

ŘIĎTE SE NÁVODEM

Pokud už máte za sebou přípravu na zkoušku na zapsaného mediátora, možná nyní řešíte, jak se na samotnou zkoušku přihlásit. Je to poměrně jednoduché. Nejprve si otevřete stránku www.justice.cz. Zde na horní modré liště vyberte možnost Ministerstvo spravedlnosti.

Po levé straně najdete rozbalovací menu. V jeho levé části klikněte na políčko Dohledová činnost. V rozbalené nabídce následně klikněte na možnost Mediace. Nyní se vám zobrazí přehled veškerých dokumentů, které Ministerstvo spravedlnosti ohledně mediace zveřejnilo. V seznamu dokumentů si stačí zvolit ten, který nese označení Informace pro uchazeče o vykonání zkoušky mediátora a zkoušky z rodinné mediace. Tento soubor si stáhněte a následně otevřete.

Dokument je nutné si projít a najít v něm větu Žádosti o vykonání zkoušky lze podávat od 1.9.2012 prostřednictvím TOHOTO formuláře. Ta se nachází přibližně na začátku jeho druhé poloviny. S pomocí odkazu si následně již jen stačí formulář stáhnout a vyplnit.

JAK SE NECHAT ZAPSAT DO SEZNAMU MEDIÁTORŮ

Pokud již máte zkoušku na zapsaného mediátora úspěšně za sebou, přichází na řadu další otázka. A to ohledně toho, jak se nechat zapsat do seznamu zapsaných mediátorů. Postup je prakticky stejný jako při hledání formuláře pro přihlášení na zkoušku. Pouze v kroku, kde vybíráte ze seznamu dokumentů zvolíte dokument jiný. A to ten, který nese označení Informace pro žadatele o zápis do seznamu mediátorů.

A rada na závěr. Pokud máte titul například JUDr. nebo PhDr., doložte ministerstvu i svůj magisterský diplom. Diplom o získání dalšího titulu můžete doložit také. Pokud však nedodáte osvědčení o tom, že jste se nejprve stali magistry, doba zápisu do seznamu zapsaných mediátorů se protáhne o dobu, než toto osvědčení doložíte.

Více praktických informací ze světa mediace se dozvíte na www.kurzymediace.cz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat