Dobrý den, potřebovala bych poradit s nastalou situací. Jsem zaměstnaná jako skladník a současně jsem členem výboru odborové organizace. Zaměstnavatel mi předložil Dohodu o změně pracovní smlouvy – změna pracovního zařazení (měla bych jít pracovat na montáž jako dělnice. Finanční ohodnocení by mi zůstalo. Já s touto změnou nesouhlasím. Odborová organizace asi v tomto případě nemá žádné pravomoci jako v případě výpovědi dané zaměstnavatelem že? Jaké jiné možnosti mám? Nechci končit sama – přišla bych o odstupné. 
Děkuji za informaci 

Dobrý den, tady je přeci úplně jedno, co smějí a co nesmějí odbory.

Jakákoliv dohoda mezi jakýmikoliv smluvními stranami může být změněna jen tehdy, když s tím obě strany souhlasí. Takže v praxi jedna strana (zaměstnavatel nebo zaměstnanec) přijdou za tím druhým s návrhem na změnu (třeba na změnu prac. zařazení) a když druhá strana souhlasí, změna se provede.
Když druhá strana nesouhlasí, změna se neprovede a platí to, co bylo původně dojednáno.
Není důvod, abyste končila jen proto, že nesouhlasíte se změnou smlouvy.
Pokud by důvodem změny prac. zařazení bylo zrušení vašeho (ve smlouvě dojednaného) místa a nedohodli byste se na změně, zaměstnavatel by vám musel dát výpověď z org. důvodů a vyplatit odstupné.
(29.5.2018)