ZMĚNA PRACOVNÍHO ZAŘAZENÍ – CO KDYŽ NEPŘISTOUPÍM NA DOHODU O ZMĚNĚ?

block-build-business-businessman-challenge-chance-change-concept-construction-copy-creative-cube_t20_JzWKx4

Dobrý den, potřebovala bych poradit s nastalou situací. Jsem zaměstnaná jako skladník a současně jsem členem výboru odborové organizace. Zaměstnavatel mi předložil Dohodu o změně pracovní smlouvy – změna pracovního zařazení (měla bych jít pracovat na montáž jako dělnice. Finanční ohodnocení by mi zůstalo. Já s touto změnou nesouhlasím. Odborová organizace asi v tomto případě nemá žádné pravomoci jako v případě výpovědi dané zaměstnavatelem že? Jaké jiné možnosti mám? Nechci končit sama – přišla bych o odstupné. 
Děkuji za informaci 

Dobrý den, tady je přeci úplně jedno, co smějí a co nesmějí odbory.

Jakákoliv dohoda mezi jakýmikoliv smluvními stranami může být změněna jen tehdy, když s tím obě strany souhlasí. Takže v praxi jedna strana (zaměstnavatel nebo zaměstnanec) přijdou za tím druhým s návrhem na změnu (třeba na změnu pracovního zařazení) a když druhá strana souhlasí, změna se provede.

Když druhá strana nesouhlasí, změna se neprovede a platí to, co bylo původně dojednáno.

Není důvod, abyste končila jen proto, že nesouhlasíte se změnou smlouvy.

Pokud by důvodem změny pracovního zařazení bylo zrušení vašeho (ve smlouvě dojednaného) místa a nedohodli byste se na změně, zaměstnavatel by vám musel dát výpověď z org. důvodů a vyplatit odstupné.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat