ZRUŠENÍ PRACOVNÍHO POMĚRU VE ZKUŠEBNÍ DOBĚ, KDYŽ JE ZAMĚSTNANEC NEMOCNÝ

taking-medicine_t20_yR7E3a

Dobrý den, 9.11. jsem se probudil s horečkou. Lékař mi vystavil neschopenku. Volal jsem do práce, že nepřijdu a neschopenku jsem zaměstnavateli poslal hned 9.11. odpoledne. V pondělí 13.11. jsem doma převzal dopis od zaměstnavatele, ve kterém bylo zrušení prac. poměru ve zkušební době, a to k datu 9.11. Připadá mi to divné, protože na webu píšete, že není možní zrušit pracovní poměr ve zkušební době, když je zaměstnanec na neschopence, ale na ÚP mi řekli, že postup zaměstnavatele je v pořádku a že můj pracovní poměr skončil platně ke dni 9.11. Tak co je tedy pravda?

Ach jo. Až příště půjdete na ÚP, vezměte s sebou zákoník práce a řekněte paní, že tato norma existuje. Kromě jiného totiž ZP říká, že nelze zrušit pracovní poměr ve zkušební době během prvních 14 dnů pracovní neschopnosti zaměstnance. Od 15. dne už to lze.

Další věc je, že KDYBY bylo to zrušení možné (tzn. od 15 dne DPN zaměstnance), pracovní poměr by stejně skončil až dnem PŘEVZETÍ tohoto zrušení zaměstnancem. NENÍ MOŽNÉ, aby pracovní poměr skončil datem, kdy zaměstnavatel vyhotovil tento „papír“ o skončení prac. poměru.

Takže suma sumárum, váš pracovní poměr stále trvá. Aby skončil, je třeba, aby vám zaměstnavatel buď

a) poslal nové zrušení prac. poměru (od 15. dne vaší DPN) s tím, že váš pracovní poměr končí ke dni převzetí tohoto zrušení vámi (nebo v případě nepřevzetí domněnkou doručení), nebo

b) zrušil váš pracovní poměr písemně v den, kdy po DPN přijdete poprvé do práce, nebo

c) kdykoliv potom, ještě během trvání zkušební doby.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás zajímat